Upadek Jezusa maly

1. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzi: Franciszkań­ski Zakon Świeckich, we wtorek; Akcja Katolicka, w środę; Róże Żywego Różańca, w czwartek; Koło Przyjaciół Radia Maryja, w piątek; Liturgicz­na Służba Ołtarza i dzieci, w sobotę; nabożeństwo różańcowe prowadzą duszpasterze.
  3. W czasie Wielkiego Postu będzie można skorzystać z posługi sakra­mentu spowiedzi świętej. W dni powszednie kapłani będą dyżurować w kon­fesjonale od godz. 17.00 do 19.00. Pragniemy przypomnieć, że z przy­czyn praktycznych i przepisów liturgicznych, od roku dyżurujemy w konfesjonale pół godziny przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie. W niedziele spowiadamy pół godziny przed Mszą Św., w dni powszednie w godzinach porannych, podczas Mszy św.
  4. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sakr. Bierzmowania, dla młodzieży gimnazjalnej klas pierwszych;
    • w poniedziałek o godz. 17.00,
    • dla drugich we wtorek - o godzinie 17.00
    • i trzecich w środę - o godz. 17.00.
  5. Pozostały jeszcze tylko 4 wolne miejsca na pielgrzymkę 12 dniową do Meksyku-Guadalupe w listopadzie tego roku. Zainteresowani mogą otrzymać program wraz z kosztami podróży w zakrystii u O. Dariusza.
  6. W naszym sklepiku można nabyć książkę o. Lecha: „Praktykujący, ale czy... wierzący?". W zeszłym tygodniu wyszło drugie, rozszerzone wydanie. Książka napisana prostym i pełnym poczucia humoru językiem, odpowiada na trudne zagadnienia: „Pan Bóg - TAK, Kościół - NIE", Kim jest Bóg? Na czym polega relacja z Nim? Czemu czasem Bóg nas nie wysłuchuje? Po co nam sakramenty? Książka ta może być dobrą lekturą na Wielki Post.
  7. Oddział Akcji Katolickiej przy naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Dolnego Śląska i w Czechach. Termin pielgrzymki 19-23 czerwca br., przybliżony koszt 600 zł. Szczegóły programu można znaleźć na ogłoszeniu w gablocie POAK (szczegółowy program). Zapisy rozpoczynamy na dyżurze w niedzielę 12 marca, w zakrystii, w godzinach 9:45-13:15. Kolejny dyżur będzie w niedzielę 9 kwietnia. Wpłaty można uiszczać w ratach.
  8. Ogłoszenie Przedszkola „Chatka Puchatka”.
    Rodzice i pracownicy Publicznego Przedszkola TPD; „Chatka Puchatka” bardzo dziękują wszystkim Parafianom, którzy w ubiegła niedzielę wyraziły swoim podpisem poparcie dla dalszego funkcjonowania przedszkola.
  9. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy dobrego przeżycia dnia Pańskiego, wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu, oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.