1. cmentarz malyDzisiaj (niedziela):
    • o godz. 13.15 - Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,
    • o godz. 14.15 - Msza św. koncelebrowana, za zmarłą, pierwszą Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, na Azorach - Prof. Zofię Kozankiewicz – Puzio, zmarłych nauczycieli i uczniów od 1957r do 2016r. Druga intencja – za żyjących nauczycieli, absolwentów, obecnych uczniów i pracowników administracji od 1957r do 2016r. O godz. 19.00 – Nabożeństwo różańcowe.
    • We Wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00, o godz. 19.00 - procesja żałobna po kościele z modlitwami za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą, kościół, lub kaplicę, dziś i jutro mogą, tylko raz dziennie, dostąpić, odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
      Warunki uzyskania odpustu:
      • stan łaski uświęcającej,
      • Komunia św.,
      • modlitwa Ojcze nasz.., Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
      • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz dniach od 1 do 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują dla nich odpust zupełny.
    • W Środę - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny). Msze św. jak w dni powszednie, o godz. 17.45 - nabożeństwo żałobne, z modlitwami za zmarłych. Każdy kapłan, w tym dniu, może odprawić trzy Msze św., jedną w intencji dowolnej, drugą, za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią, w intencji Ojca świętego.
    • W Czwartek – w tym dniu, nasze wspólnoty franciszkańskie, modlą się w intencji zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego.
      • Również w tym dniu od godz. 9.00 - kapłani będą odwiedzać chorych parafian z posługą sakramentalną.
      • O godz. 16.30 - koronka do Miłosierdzia Bożego.
      • O godz. 17.00 - Msza święta w intencji Przyjaciół Koła Radia Maryja.
      • O godz. 18.30 - Msza św. w intencji Akcji Katolickiej.
    • W Piątek:
      • o godz. 16.30 – spowiedź pierwszopiątkowa dzieci i młodzieży naszej parafii,
      • o godz. 17.00 - Msza św. dla nich,
      • o godz. 17.45 - wypominki i nabożeństwo drogi krzyżowej,
      • o godz. 18.30 - Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
    • W sobotę:
      • Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00,
      • o godz. 18.30 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmar­łych. Szczególnym wyrazem naszej pamięci modlitewnej są wypominki. W naszej świątyni przyjmujemy na wypominki roczne i miesięczne w zakry­stii, po Mszach św. i w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania. Przez cały miesiąc listopad w naszej świątyni czytanie wypominek:
    • w dni powszednie o godz. 17.45 o godz. 18.00 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zgłoszonych na wypominki do naszej świątyni, a następnie o godz. 18.30 - Msza św. na sposób gregoriański.
    • W niedziele - o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłych zgłoszonych na wypominki. O godz. 19.00- czytanie wypo­minek i Droga Krzyżowa za zmarłych. Za zmarłych zgłoszo­nych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedziele; o godz. 11.40 i na Mszy św. o godz. 12.00.
  4. okulary maleW ramach akcji „OKULARY DLA AFRYKI" odbędzie się w naszej Parafii zbiórka używanych, ale w dobrym stanie, okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Okulary należy składać do 15 listopada do specjalnego pojemnika wystawionego przy figurze św. Antoniego. Za organizację akcji odpowiedzialna jest miejscowa Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  5. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkań­skiej świątyni i klasztoru życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego, wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu, oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.