1. Dzisiaj godz. 19.00 – nieszpory niedzielne.
    • W Poniedziałek i we Wtorek – po Mszy św. o godz. 8.00 – adoracja Eucharystyczna przygotowująca nas, do godnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
    • Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma on pobudzić nas do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów popiołem, na każdej Mszy św., w tym dniu obowiązuje post ścisły. Przypo­minamy, iż w okresie Wielkiego Postu szczególnie należy zachować czwarte przykazanie kościelne – „Zachować nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach". Zachęcamy wszystkich wiernych do religijnego przeżywania czasu Męki Pańskiej.
    • W czwartek – Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji chorych i starszych wiekiem Parafian oraz udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  2. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sakramentu Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej:
    • klas pierwszych – w poniedziałek o godz. 17.00,
    • dla klas drugich – we wtorek o godz. 17.00
    • i dla klas trzecich – w środę o godz. 17.00.
  3. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom, życzymy błogosławionej i radosnej niedzieli. Niech Bóg pobłogosławi każdy dzień nowego tygodnia. A Maryja Niepokalana; niech wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski u swojego Syna.
  4. Ponawiamy gorący apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosili się jeszcze i przyjęli na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 1500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.