Ofiarowanie Jezusa - źródło: http://www.szczepan.org.pl

1. Dzisiaj o godz. 13.15 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 – nieszpory kolędowe.
    • We Wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji jest ono także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez św. Jana Pawła II 20 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom, w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii Msze św. w tym dniu; o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00 18.30. W kiosku parafialnym są w sprzedaży świece gromnice.
    • W czwartek – od godz. 9.00 – Kapłani będą odwiedzać chorych parafian; o godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 – Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca o godz. 16:30 spowiedź dzieci i młodzieży naszej parafii, o godz. 17.00 – Msza św. dla nich; o godz. 18:00 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 – Msza św. koncelebrowana, w intencji Misji św. i misjonarzy.
    • W sobotę – o godz. 18.30 – Msza św. w intencji żywego Różańca i zmiana Tajemnic różańcowych.
  3. Od piątku do soboty (6.02 – 7.02) w naszej franciszkańskiej Wspólnocie klasztornej będziemy przeżywali wizytację przed Kapitułą Prowincjalną. W najbliższy piątek o 18.30 – Ojciec Prowincjał; Rufin Maryjka, będzie przewodniczył Mszy św. Wizytacyjnej. Serdeczne zapraszamy, na Eucharystię Parafialne Grupy modlitewno–apostolskie.
  4. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską Rodzin naszej parafii. Podczas spotkań w waszych domach modliliśmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla całej Rodziny. Przeżywaliśmy tę wizytę radośnie i z wiarą, że w osobie kałana przycho­dzi sam Chrystus i błogosławi rodzinę i nasz dom. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyjęli kapła­nów, dając wyraz jedności wiary i wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za wszystkie wyrazy życzliwości, uwagi, oraz przejawy za­troskania o naszą Wspólnotę parafialną, o naszą świątynię, za wszystkie formy życzliwości i ofiarności. Niech Bóg Wam wynagrodzi i spełni wasze wszystkie dobre pragnienia, które kryją się w Waszych sercach.
  5. Serdecznie zapraszamy małżeństwa na spotkania Domowego Kościoła.
    Domowy Kościół jest gałęzią małżeńską Ruchu Światło–Życie. Model formacji, polegający na comiesięcznych spotkaniach w małych grupach małżeńskich, został zaproponowany przed kilkudziesięcioma laty przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Do dzisiaj wiele małżeństw w Polsce i na świecie doświadcza wielkiej pomocy oraz łask płynących z takiej formacji. Celem spotkań jest pomoc małżonkom we wspólnym wzrastaniu do świętości. Spotkania Kręgu małżeńskiego, składającego się z 4–6 małżeństw, odbywają się raz w miesiącu. Wszystkie małżeństwa zainteresowane budowaniem takiej Wspólnoty, gorąco zapraszamy do Kręgów, które tworzą się przy naszej parafii. Chęć uczestnictwa w spotkaniach małżonkowie mogą składać w Zakrystii. Wszelkie informacje dotyczące metody formacji oraz charyzmatu Domowego Kościoła, można uzyskać u o. Proboszcza oraz u Joanny i Tomasza Grabowskich.
  6. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom, życzymy błogosławionej i radosnej niedzieli w gronie rodzinnym. Niech Bóg pobłogosławi każdy dzień nowego tygodnia. A Maryja Niepokalana; niech wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski u swojego Syna.
  7. sdm bez napisu malePonawiamy gorący apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosiły się jeszcze i przyjęły na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 1500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.