Figura NMP

1. Dzisiaj Uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, patronki naszej Prowincji zakonnej. W kościołach parafialnych można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. O godz. 19.00 – nieszpory niedzielne.
    • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
    • w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 16.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 – Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • w piątek – o godz. 18.00 – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
    • w sobotę – o godz. 18.00 – nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Ogłoszenie ks. infułata dr Bronisława Fidelusa.
  4. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego przeżywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa. Niech Niepokalana wyprasza nam, naszym rodzinom liczne łaski u Swego Syna.