Figura NMP

1. Dzisiaj o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała.
  2. W tym tygodniu:
    • w poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
    • we wtorek – ostatni dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.30 - Msza św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. Procesja Eucharystyczna.
    • w czwartek – wspomnienie św. Barnaby - Apostoła. Na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 - poświęcenie wianków. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu.
    • w piątek - Uroczystość Najświętrzego Serca Pana Jezusa.
    • w sobotę - Święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.30, o godz. 17.00 – nabożeństwo do św. Antoniego połączone z błogosławieniem małych dzieci, o godz. 17.30 – nabożeństwo fatimskie. W tym dniu czcić swojego Patrona będzie Br. Antoni Wojtal. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, w życiu zakonnym; zdrowia, opieki Matki Niepokalanej oraz wstawiennictwa przemożnego Patrona – św. Antoniego z Padwy.
  3. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sakr. Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej:
    • klas pierwszych - w poniedziałek o godz. 17.00,
    • klas drugich - we wtorek o godz. 17.00.
  4. Parafialny oddział Akcji katolickiej informuje, że dzisiaj będzie jeszcze okazja do wpłacenia zaliczek na pielgrzymkę. Dyżurować będziemy w zakrystii, po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
  5. Ksiądz Kardynał skierował zaproszenie do nawiedzania przez parafie Archidiecezji Krakowskiej Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Zwrócił się z prośbą do duszpasterzy o zorganizowanie parafialnej pielgrzymki do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w dniu 22 czerwca 2015 r. Uroczysta Msza Św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 17.00 w Kościele Górnym. Po Mszy Św. tradycyjnie wyruszy Procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II po Ogrodzie różańcowym, w czasie której będziemy rozważać Tajemnice Światła Różańca Św. Istnieje możliwość, by pielgrzymi już o godz. 15.30 spotkali się w Sanktuarium z kapłanem, który oprowadzi ich po Sanktuarium. Dojazd do Sanktuarium: samochodem lub komunikacją miejską: autobus 504 z przystanku autobusowego Filharmonia oraz autobus 135 i 224 z pętli tramwajowej na osiedlu Kurdwanów.
  6. Druhny i Druhowie byłego szczepu Harnasie działającego przy Szkołach Podstawowych nr 113 i 127 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącym, zapraszają Was na jubileuszowy zlot z okazji 50-lecia utworzenia szczepu w sobotę 20 czerwca 2015 roku od godziny 13 do Fortu 39 w Olszanicy koło Krakowa, ul Kosmowskiej 12. Więcej informacji i program można zobaczyć na stronie internetowej: www.harnasie.pl
  7. W przyszłą niedzielę Przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na spłacenie kosztów związanych z ocieplaniem klasztoru i sal katechetycznych.
  8. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy radosnego przeżywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa. Niech Niepokalana wyprasza nam, naszym rodzinom liczne łaski u Swego Syna.