Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 1249
 1. Dzisiaj o godz. 13.15 - Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 - zapraszamy Parafian na wieczór poezji i twórczości św. Jana Pawła II, w wykonaniu aktorki krakowskiej Magdaleny Markiewicz. Oprawę muzyczną przygotował Pan Marek Skrukwa.
 2. W Poniedziałek i we Wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 - adoracja Eucha­rystyczna przygotowująca nas, do godnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.
  • Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma on pobudzić nas do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów po­piołem, na każdej Mszy Św., w tym dniu obowiązuje post ścisły. Przypo­minamy, iż w okresie Wielkiego Postu szczególnie należy zachować czwarte przykazanie kościelne: - „Zachować nakazane posty i wstrzemięź­liwość od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach". Zachęcamy wszystkich wiernych do religijne­go przeżywania czasu Męki Pańskiej.
  • W Czwartek - godz. 9.00 - kapłani będą odwiedzać chorych parafian; o 16:30 - koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 - Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 18.30 - Msza św. w intencji Akcji Katolickiej.
  • W Piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca o godz. 16:30 spowiedź dzieci i młodzieży naszej parafii, a o godz. 17.00 - Msza św. dla nich; o godz. 18.00 - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 Msza św. koncelebrowana, w intencji Misji św. i misjonarzy.
  • W Sobotę - O godz. 18.00 - nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.30 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. W ubiegłą niedzielę, tj. w trzecią miesiąca lutego, Przedstawiciele naszej parafii kwestowali po Mszach św. na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni, klasztoru i pomieszczeń katechetycznych. Zebrano kwotę wysokości 5.242zł. Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy dobrego przeżycia dnia Pańskiego, wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu, oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.